Skip to main content

„DEADPOOL and WOLVERINE” – analiza pierwszego trailera superprodukcji MCU.

Deadpool and Wolverine z oficjalnym zwiastunem, zatem należy go odpowiednio przeanalizować. W tym artykule dowiecie się wielu easter-eggów i ciekawostek, które postaram się znaleźć. A JEST NAD CZYM SIĘ SKUPIAĆ! Popcorn i zapraszam do lektury.

Początek trailera jest po prostu początkiem. Mamy urodziny Wade’a (nie pasowała mu ta peruka) i agentów TVA, którzy porywają byłego już sprzedawcę samochodów, który zrobił sobie bohaterską emeryturę. Nie ma tutaj szczególnych ciekawostek.

Ona zaczynają się już w TVA. Widzimy tutaj Wade’a, który przygląda się działaniom Avengers. W chwili gdy zobaczył Steve’a Rogersa, wykonuje „salut” w jego stronę.

Deadpool zostaje agentem TVA (prawdopodobnie), wraca do swojego ulepszonego kostiumu i dostajemy przy tym jedną z najlepszych scen odnośnie tak zwanego „suit up” w historii kina. W Marvelu nie widzieliśmy tego od lat.

Twój mały filmowy wszechświat wkrótce się zmieni.

To nie jest dla mnie nowość… ale dla Disneya tak.

To słowa Deadpoola w jednej z początkowych sekwencji w trailerze. Zdecydowanie zapowiada to OGROMNE zmiany w MCU. A także podkreśla kategorię R, która w MCU jak dotąd nie miała miejsca. W końcu Dedpool to teraz „Jezus Marvela”.

TVA ukazuję nam Matthewa Macfaydena w roli Agenta Paradox. To on, a nie Mobius będzie „sterował” Deadpoolem w agencji.

Mamy także wgląd na Cassandrę Nova.

A także Logana w białym smokingu (granego przez innego aktora niż Hugh, co potwierdził MTTSH), zapewne podczas partyjki w pokera w Madripoorze.

Deadpool odwiedza świat znany nam z Thor: Ragnarok. A na kadrze powyżej siedzi w łóżku Hulka. Czy to oznacza, że pojedynek Wolverine’a z Hulkiem jest bliżej niż myślimy?

Zwiastun daje nam także sneak-peak na, prawdopodobnie, wariant Lady Deadpool. Pistolety maszynowe pasują do tej postaci, gdyż takimi posługiwała się w komiksach. Ponadto to nie Wade, rękawiczki są zupełnie inne.

Kojarzycie to miejsce, prawda? Jest to zapewne dokładnie to samo miejsce (a może i czas, w końcu Wade jest agentem TVA, który wykonuje ich misje) z Avengers: Age of Ultron. Dokładniej z pierwszej walki, podczas której Tony Stark znalazł berło.

UPDATE: Miejsce to jest prawdopodobnie miejscem z filmu LOGAN. Mamy tutaj znajomą ciężarówkę i powalone drzewo, na którym leżał stary Logan.

Oczywiście nie mogło zabraknąć walki, w miejscu, w którym Deadpool i Wolverine raz na zawsze zniszczą uniwersum FOX (za Deadpoolem widzimy powalone logo FOX).

Cień Wolverine, stojącego nad Deadpoolem, tuż przed wbiciem w niego swoich szponów, może być coś lepszego?!

Na sam koniec coś mocnego. Obok leżącego Deadpoola widzimy „coś” leżącego na ziemi. To nic innego jak okładka komiksu Secret Wars, które akcja toczy się na Battleworld. Tak, to po prostu nawiązanie do Avengers: Secret Wars.

Z chęcią poczytam wasze easter-eggi, których tutaj nie ma. Zapraszam do sekcji komentarzy. Jak coś zdjęcie i opis poniżej. Tak wygodnie też będzie się Wam wchłaniało wszystkie ciekawostki z trailera Deadpool and Wolverine.

5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tymoteusz
Tymoteusz
4 miesięcy temu

To nie jest miejsce z filmu „Czas Ultrona”, tylko z „Logana”.

Michal
Michal
4 miesięcy temu

Wrócił X-Men miotający płomieniami z dłoni w starszej wersji

Kuba
Kuba
4 miesięcy temu

Co wyrzuciło deadpoola przez ścianę ? Możemy to wypatrzyć, że sceny są zamienione miejscami. Podczas wylotu przez ścianę ma w dłoniach pistolety, na końcu trailera podczas gdy volvi wbija szpony w tyłek deadpoola bronie są w kaburach.

Kuba
Kuba
4 miesięcy temu
Reply to  Adrian

Patrząc na trailer i poprzednie sojlery może być to każdy, nawet moja nauczycielka od geografii 🤭