Skip to main content

Finał 2. sezonu serialu „Loki” to coś, czego oczekuje się od MCU. Majstersztyk!

Finał drugiego sezonu Lokiego niezaprzeczalnie zmienia zasady gry w MCU i przygotowuje grunt pod całą sagę Multiverse.

Finał drugiego sezonu Lokiego rozpoczyna się od Boga psot wykorzystującego swoje nowo odkryte zdolności przesuwania czasu, aby cofnąć się do momentu, w którym Krosno Czasu uległo stopieniu. Czyni to nie tylko po to, aby ocalić wszystkie te gałęzie, ale także sam czas. Victor Timely często umiera i mijają stulecia, zanim Lokiemu uda się zrealizować plan naszego ulubionego Obiego. Wrzeciono nadal nie jest w stanie obsłużyć nieskończonej liczby linii czasu, zmuszając Asgardczyka do powrotu do Cytadeli na Końcu Czasu na chwilę przed tym, jak Sylvie zabiła Tego, Który Pozostaje.  Wielokrotne próby powstrzymania jej przed zamordowaniem złoczyńcy kończą się niepowodzeniem i w końcu interweniuje Wariant Kanga Zdobywca – Ten, Który Trwa. Wie o poślizgu czasu Lokiego, ponieważ on również utorował sobie tę drogę. Tak, wszystko, co widzieliśmy w sezonie 2, rozegrało się dokładnie tak, jak zamierzył Kang; nigdy nie planował śmierci z rąk Sylvie, a dzięki powrotowi Lokiego do tego punktu odrodził się, tak jak przepowiedział. 

Loki odbył jeszcze bardzo ważną rozmowę z Mobiusem, cofając się w czasie. A najważniejsze są tu słowa:

„Większość celów to więcej ciężaru niż chwały”.

Swoją drogą Mobius, grający przez Owena Wilsona to postać, którą po prostu chce się oglądać więcej. Obyśmy go zobaczyli w Deadpool 3. Tak jak mówią plotki. „Większość celów to więcej ciężaru niż chwały”.

Multiwersum nie zostało stworzone, gdy umarł Ten, Który Pozostaje. Zamiast tego jego tworzenie ma miejsce teraz, a Loki to ten, który wykorzystuje swoje nowo odkryte zdolności, aby utrzymać go przy życiu i dać swoim przyjaciołom szansę na stoczenie tej wojny i, miejmy nadzieję, wygranie jej. Multiverse przybiera postać Drzewa Świata.

Wracamy do TVA. Nowa Miss Minutes zostaje ponownie uruchomiona online i dowiadujemy się, że wypatrują wariantów He Who Remains (żaden z nich nie wie, że taka organizacja istnieje). Mobius wspomina nawet, że jeden z nich został „załatwiony” w sąsiedniej krainie 616, odnosząc się do porażki Kanga Zdobywcy w Ant-Man i The Wasp: Quantumania. W związku z tym postanawia opuścić TVA i odwiedzić oś czasu, z której pierwotnie pochodził. OB tworzy nowy podręcznik TVA, młody Victor jako dziecko nigdy nie otrzymał wcześniejszego wydania, a Ravonna Renslayer budzi się w Pustce, gdzie pozornie zostaje pożarta przez Aliotha. Oczywiście może nauczyć się nad nim panować, choć jej los jest niejednoznaczny. Wracając do Mobiusa, który obserwuje swój Wariant, gdy Sylvie zbliża się i sugeruje, że planuje eksplorację Multiwersum. Następnie widzimy emocjonalnego Lokiego przeglądającego tę i każdą inną oś czasu, pozornie źródło tego, co utrzymuje ich przy życiu. Aby pozwolić swoim przyjaciołom przeżyć, Loki zajmuje miejsce Tego, Który Pozostaje, jako życzliwy Bóg czuwający nad Multiwersum, a nie nad pojedynczą „świętą” linią czasu. 

Czy to jego ostateczny los, czy też Bóg powróci, aby raz na zawsze położyć kres Kangowi? Na razie leży to w gestii TVA, chociaż trudno nam uwierzyć, że to ostatni raz, gdy widzimy złoczyńcę, który stał się bohaterem. Jestem prawie pewny, że to on będzie tym, z którego rąk zginie Kang. Ahhh, już wyczekuje powrotu Lokiego i jego pojedynku z Kangiem! Loki to majstersztyk, nic więcej do dodania.

4.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
7 miesięcy temu

Bardzo fajny artykuł, miło się czyta.

Mati
Mati
7 miesięcy temu

Kozak lepszego nie widziałem