Skip to main content

Dlaczego Tom Cruise nie zagrał Tony’ego Starka w MCU?

W nowej książce w końcu ujawniono wyjaśnienie, dlaczego gwiazda Top Gun: Maverick Tom Cruise nie zagrał Iron ManaJednak z perspektywy czasu fani nie żałują obsadzenia w tej roli Roberta Downeya Jr.!

W rzeczywistości jednak w połowie lat 90. wytwórnia 20th Century Fox pracowała nad projektem Iron Man . Oczywiście było to na długo przed pojawieniem się Roberta Downeya Jr.! W nowo wydanym MCU: The Reign of Marvel Studios wyjaśniono, że 34-letni wtedy Cruise „flirtował z pomysłem zagrania [Tony’ego] Starka”.  Nigdy tak naprawdę nie otrzymaliśmy wyjaśnienia, dlaczego nie wyszło to poza projekt wyprzedzający swoje czasy pod względem efektów wizualnych wymaganych do ożywienia Iron Mana. Jednak Feige podobno powiedział autorom, że:

…wynagrodzenie wywoławcze Cruise’a w tamtym czasie było więcej niż nawet dochodowe studio takie jak Fox było skłonne zaryzykować na niesprawdzonej posiadłości superbohatera.

Na przełomie 2021 i 2022 roku krążyły pogłoski, że Marvel Studios chciało, aby Cruise pojawił się epizodycznie w Doktorze Strange in the Multiverse of Madness jako nikczemny wariant Iron Mana. Odnosząc się do tych twierdzeń w zeszłym roku, pisarz Michael Waldron powiedział: 

Tak, to zostało całkowicie zmyślone. To znaczy, nie ma wyciętych materiałów z Tomem Cruisem!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments