Skip to main content
WGA AMPTP

WGA i AMPTP osiągają wstępne porozumienie! Koniec strajków co raz bliżej.

Czyżby koniec?! Po 145 dniach WGA ogłosiło, że osiągnęło wstępne porozumienie z AMPTP w sprawie ostatecznego zakończenia strajku scenarzystów, co oznacza, że ​​produkcja kilku projektów może wkrótce zostać wznowiona.

Writers Guild of America i Alliance of Motion Picture and Television Producers wspólnie ogłosiły, że dziś wieczorem w końcu osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie zakończenia prawie pięciomiesięcznego strajku scenarzystów, który miał wpływ na hollywoodzkie projekty filmowe i telewizyjne na całym świecie . Szczegóły umowy wciąż nie są znane, punkty sporne dotyczyły między innymi otrzymywania przez scenarzystów lepszych zysków z programów transmitowanych strumieniowo, minimalnej liczebności personelu, aby zapobiec korzystaniu z „mini pokoi” oraz zabezpieczeń przed wykorzystaniem sztucznej inteligencji.  

Chociaż jest to z pewnością monumentalny rozwój, pozostaje jeszcze wiele rzeczy, które muszą się wydarzyć, zanim umowa wejdzie w życie. Miejmy tylko nadzieje, że niedługo na plan powrócą ludzie od Deadpool 3 czy innych wielkich projektów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments