Skip to main content

Kevin Feige wyklucza powrót Roberta Downeya Jr. do MCU?

Kevin Feige zdementował pogłoski, jakoby Marvel Studios mogło planować powrót Roberta Downeya Jr. do MCU w roli Tony’ego Starka/Iron Mana, zauważając, że śmierć tej postaci w Avengers: Endgame jest kanonicza. Jednak co sam zaznaczę, nie wspomniano tutaj o Multiversum i innym wariancie w Secret Wars.

W nowym artykule Vanity Fair o Robercie Downeyu Jr. szef Marvel Studios obiecał, że nie ma planów „magicznego cofnięcia” wielkiego poświęcenia Starka w Endgame .

Zamierzamy zatrzymać ten moment i nie dotykać go ponownie. Wszyscy pracowaliśmy bardzo ciężko przez wiele lat, aby to osiągnąć i nigdy nie chcielibyśmy w żaden magiczny sposób tego cofnąć.

Zatem oryginalna wersja Starka nie powróci, ale czy nadal moglibyśmy zobaczyć Downeya Jr. jako wariant w Secret Wars? Oczywiście, tylko, że sam aktor nie wygląda na zbyt chętnego do powrotu i podobno był niechętny nawet do zrobienia krótkich powtórek jednej linijki dialogu po zakończeniu ostatniej sceny w Endgame.

Na ten temat wypowiedzieli się jeszcze Joe i Anthony Russo:

Pożegnaliśmy się już ze łzami w oczach ostatniego dnia zdjęć. Emocjonalnie wszyscy ruszyli dalej. Obiecaliśmy mu, że to ostatni raz, kiedy go do tego zmusiliśmy – w życiu. Powrót i kontynuowanie tej kwestii był dla niego trudny. Kiedy wrócił, kręciliśmy na scenie naprzeciwko miejsca, w którym brał udział w przesłuchaniach do Tony’ego Starka. Zatem jego ostatnia kwestia w roli Tony’ego Starka została nakręcona dosłownie kilkaset metrów od pierwotnego przesłuchania, które zapewniło mu tę rolę.

Chociaż niektórzy fani oczywiście z radością zobaczyliby RDJ-a z powrotem w MCU, prawdopodobnie można śmiało powiedzieć, że większość wolałaby, aby szlachetne poświęcenie bohatera w  Avengers: Endgame pozostało na miejscu, a ponowne wprowadzenie Starka – nawet jako wariantu – zszarganiłoby emocje bohatera odesłać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments