Skip to main content

Lionel Messi zdobywa 8. Złotą Piłkę na gali w Paryżu!

Nie mogło być inaczej. Lionel Messi zdobywa 8. Złota Piłkę Ballon d’Or na gali w Paryżu w dniu 30.10.2023 roku. Legenda futbolu w pełni zasłużenie zgarnia kolejne takie wyróżnienie. Rekord nie do przebicia?

Lionel Messi z rąk Davida Beckhama odebrał swoją 8. Złotą Piłkę. Nie zabrakło niesamowitych filmów, gratulacje, a także ciekawych wypowiedzi, z których usłyszęc mogliśmy, że ten ani myśli o końcu kariery. Chce cieszyć się grą w Interze Miami i kadrze Argentyny. Legenda, puki będzie grał ma szansę co roku być na podium Ballon d’Or. Nie mogło także zabraknąć kilku ciekawych wypowiedzi najlepszego gracza na świecie, i niektóre z nich umieszczam w artykule (będzie aktualizowany do najnowszych wypowiedzi):

Haaland i Mbappé pewnego dnia wygrają Złotą Piłkę. Erling też na to bardzo zasłużył, wygrał Premier League i Ligę Mistrzów, będąc jednocześnie królem strzelców wszystkiego. Ta nagroda mogła być dzisiaj także Twoja….Jestem pewien, że w ciągu najbliższych lat to wygrasz.

Tak jak powiedziała Aitana (FC Barcelona), miałem szansę grać dla najlepszego klubu na świecie.

Pożegnanie? Myślę, że biorąc pod uwagę wszystko, co dał mi klub i co ja mu dałem, nie jest dobrze nie mieć pożegnania. Dlatego mam nadzieję, że pewnego dnia ono nadejdzie. Barcelona to mój dom, kocham ten klub i tych ludzi. Nie wiem, czy będzie to na nowym Camp Nou, czy gdziekolwiek indziej, ale kocham tych ludzi i powinno do tego dojść.

Leo Messi o rywalizacji z Cristiano Ronaldo:

Dziennikarz: Wygrałeś już ósmy mecz i masz o trzy więcej niż Cristiano Ronaldo. Czy zatem konkurs się skończył?

Leo Messi: To była epicka rywalizacja między nawiasami. Sportowo był bardzo dobry i myślę, że skorzystaliśmy na sobie nawzajem, ponieważ obaj jesteśmy bardzo konkurencyjni, a on też zawsze chce zwyciężać wszystkich i wszystko. Myślę, że był to bardzo piękny okres dla nas i dla wszystkich, którzy kochają piłkę nożną w ogóle. To, czego dokonaliśmy przez ten cały czas, jest bardzo godne podziwu, bo jak to mówią, na szczyt łatwo jest wejść, ale trudno się na nim utrzymać. Utrzymywaliśmy się na szczycie przez dziesięć, piętnaście lat, nie jestem pewien, ile, i było to bardzo trudne. Bardzo trudno było kontynuować grę na tym poziomie i myślę, że to wspaniała rzecz i piękne wspomnienie dla wszystkich, którzy lubią piłkę nożną.

Czy marzę o dziewiątej Złotej Piłce? Nie, nie, przestałem myśleć o Złotej Piłce jakiś czas temu i jej zdobycie nigdy nie było dla mnie priorytetem, zwłaszcza teraz, gdy w swojej karierze osiągnąłem już wszystko. Myślę, że to ostatnia Złota Piłka i jestem szczęśliwy, że osiągnąłem wszystko i jestem zawodnikiem z 8 Złotymi Piłkami.

Tutaj także wypowiedź Leo zaraz po odebraniu nagrody.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments